Abychom si Filmovku v rámci letošní výjimečné situace ve zdraví a v bezpečí užili, shrnujeme pro návštěvníky 46. Letní filmové školy Uherské Hradiště praktické informace. V případě změn budou informace aktualizovány na této stránce. Informace jsou platné k 2. 8. 2020.

Hygienicko-epidemiologický plán 46. LFŠ schválený Krajskou hygienickou stanicí ve Zlíně je k nahlédnutí zde.

Prodej akreditací
Akreditace si lze stále zakoupit po registraci v Moje LFŠ. Během festivalu pak také ve Festivalovém centru před kinem Hvězda. V prodeji jsou klasické festivalové akreditace na jeden až šest dnů.

Vzhledem k aktuálním opatřením se festivalu mohou účastnit pouze akreditovaní návštěvníci, proto nabízíme (nejen) pro místní nový typ akreditace „Off program“ za 50 Kč. Tato akreditace je určena primárně návštěvníkům, kteří si chtějí užít letní kina, výstavy, dětský, literární a odborný program ve Stanu České televize, Stanu Českého rozhlasu, Respekt stanu a koupit si zvýhodněné vstupenky na divadla a koncerty. Akreditace „Off program“ neumožňuje vstup do kinosálů.

Registrační povinnost
Účastníci festivalu (vč. dětí od šesti let) musí mít akreditaci (festivalovou nebo „Off program“), ve výjimečných případech stačí registrace v Moje LFŠ (koncerty či divadla, viz níže). Informace pro majitele dříve zakoupených balíčků vstupenek jsou na tomto odkazu

Ubytování
Ubytování zprostředkovávané přes festival je ve vybraných termínech stále k dispozici, byť v notně omezené míře. Pro konkrétní možnosti se přihlaste do Moje LFŠ a projděte si nabídku ubytování. Ubytování je dostupné až po zvolení akreditace. 

Pokud jste nenašli vhodné ubytování, můžete vyzkoušet i nabídku na Airbnb, Booking.com či skupinu Ubytování na Letní filmové škole na Facebooku. Pokud přijedete do Uherského Hradiště autem, doporučujeme ubytovací kapacity v blízké dojezdové vzdálenosti (Napajedla, Uherský Brod, Staré Město u Uherského Hradiště atd.).

Povolený počet osob, povinnost nosit roušky a hygienická opatření
Nošení roušek je povinné ve vnitřních prostorách s počtem účastníků nad 100 osob. Při překročení kapacity služba upozorní všechny návštěvníky, že nastala povinnost si nasadit roušku.  Přehled aktuálních hygienických opatření najdete v našem plánu, patří mezi ně například pravidelná dezinfekce festivalových prostor po každém programu.

Odstup mezi osobami
Dle aktuálního opatření není nutné dodržovat  rozestupy mezi osobami, proto využíváme plné kapacity všech sálů. 

Před každým programovým i ubytovacím místem budou vyvěšeny pokyny k hygienickým a bezpečnostním opatřením souvisejícím s aktuální epidemiologickou situací. Je zodpovědností každého návštěvníka, aby se při pobytu na festivalu choval ohleduplně a bezpečně.

Po příjezdu na festival
Jakýkoli problém vám pomůže vyřešit Festivalové centrum LFŠ, které je umístěno před kinem Hvězda. První den je otevřeno od 10:00.

Doporučujeme hned po vyzvednutí akreditace navštívit místo ubytování, kde se můžete informovat např. o provozních hodinách recepce, ubytovacím řádu apod.

Každý sál má svoji maximální kapacitu. Proto doporučujeme na projekci přijít dříve, pokud chcete mít jistotu zhlédnutí vybrané projekce. Organizátor LFŠ nemůže garantovat, že se každý účastník dostane na jím zvolenou projekci. Z tohoto důvodu se maximálně snažíme o reprízy exponovaných titulů.

Nejrychlejší způsob občerstvení se nabízí ve stanech LFŠ v okolí kina Hvězda, které svou nabídkou uspokojí všechny návštěvníky včetně vegetariánů.

Všem účastníkům je k dispozici úschovna zavazadel, která se nachází před kinem Hvězda. Službu můžete využívat denně od 08:00 do 02:00.

Sdílejte s námi svou Filmovku
Oficiální hashtag je #lfs2020. Ve stories na Instagramu označujte @letnifilmovaskola – příběhy budeme sdílet. Ve stories, v gifech, po zadání „lfs” najdete letošní oko i pusu z loňského vizuálu. Pokud byste chtěli vyjádřit symbolickou podporu festivalu na Facebooku, přidejte si rámečkem Filmovky na svou profilovou fotku.

Koncerty a divadla v Redside zóně Kolejní nádvoří
Vstupenky na koncerty a divadla lze pořídit pro registrované v Moje LFŠ za plnou cenu, nebo s akreditací v Moje LFŠ a ve Festivalovém centru před kinem Hvězda za zvýhodněnou cenu.

V Redside zóně Kolejní nádvoří si mohou hodinu před koncertem/představením pořídit vstupenku pouze akreditovaní účastníci. Prodej vstupenek na koncert/představení přes Moje LFŠ je ukončen vždy v 16 hodin příslušného dne a dále se nebudou objevovat v nabídce Moje LFŠ. Kvůli rychlejšímu a pohodlnějšímu odbavení proto doporučujeme pořídit si vstupenku nejpozději do 16:00 v den akce, a to buďto on-line v Moje LFŠ, nebo ve Festivalovém centru před kinem Hvězda.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště, všechny barvy filmu zazáří během 7.–12. srpna 2020.

#lfs2020 💙