Pro 46. Letní filmovou školu Uherské Hradiště si Charita Česká republika přichystala kulturně-diskuzní program od 7. do 9. srpna. Můžete se těšit na divadelní inscenaci děvčat z DAMU, vernisáž výstavy Jindřicha Štreita nebo diskuzi v Respekt stanu s Do Thu Trang. Chybět nebude ani infopoint Charity s rozmanitými aktivitami pro děti a dospělé.

Ach ty stereotypy. Také si vietnamskou diasporu automaticky spojíte s večerkami, tržnicemi či bistry? Přijďte poznat vietnamskou kulturu z odlišných úhlů pohledů našich hostů. V pódiové diskuzi se během sobotního odpoledne podělí o své autentické zkušenosti bloggerka Do Thu Trang, známá také jako asijatka.cz, sociální geografička a migracioložka Tereza Freidingerová z Univerzity Karlovy působící v Člověku v tísni a Mai Ngoc Minh, projektový manager Viet Up, z. s. Moderuje Jan Schroth z IOM. Tři různé profese, tři různé názory, jedna diskuze. Respekt stan, v sobotu 8. srpna od 13:30.

Na vietnamské vlně budeme pokračovat do Klubu kultury, kde v sobotu 8. srpna proběhne od 19:00 vernisáž výstavy Vietnam Stories aneb Jak se žije Vietnamcům v ČR. Přijďte se inspirovat příběhy – prohlédněte si sérii dokumentárních fotografií od Jindřicha Štreita a začtěte se do katalogu, který vám přiblíží charakteristické rysy vietnamské kultury.

Není divadlo jako divadlo. Už jste slyšeli o Devised theater? Instalace, Inscenace, Improvizace. Zapojte se do zážitkové divadelní hry 30dní / 30days a pociťte na vlastní kůži (ne)viditelnou sílu byrokratické spirály, do které jsou vrženi cizinci žijící v České republice. V sobotu 8. srpna vás do ní na základě autentických příběhů vtáhnou talentované studentky DAMU. Unikátní zážitek začne již v 16:00, a to ve Smetanových sadech kousek od letního kina.

Pro děti všeho věku připravují naše mladé koordinátorky Young Caritas spoustu zajímavých workshopů a aktivit týkající se udržitelnosti a dobrovolnictví. Najdete je v infopointu naproti Respekt stanu.

Charita Česká republika. Lidskost, Výzva, Zkušenost. Jsme sekce globálního vzdělávání. Snažíme se veřejnosti přiblížit výzvy současného světa a téma trvale udržitelného rozvoje. Těšíme se na vás.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště, všechny barvy filmu zazáří během 7.–12. srpna 2020.

#lfs2020 💙