Koronavirus zásadně ovlivnil festivalový provoz i podobu jednotlivých akcí. Jak čelit vzniklé situaci a udržet si kontakt s publikem? V Respekt stanu se k této otázce vyjádřili zástupci významných tuzemských filmových festivalů, které tato situace výrazně zasáhla.

Kvůli koronaviru dochází k rušení či přesouvání filmových akcí, někteří volí alternativní online cestu, která se z nouzového řešení může do budoucna stát novou formou festivalu. Jak si se situací poradit?

„Letos jsme neřešili žádný problém, ani s policií, ani s městem, jako by hradišťské slunce vše vytáhlo a ukázalo, že to má všechno smysl. Z toho důvodu jsem nabídla kolegům z festivalů, které se mají ještě konat, aby vás mohli pozvat na své akce a taky vám vyslat vlastní energii, že stojí za to, abyste je podpořili svou návštěvou, tak jako diváci podpořili návštěvou Letní filmovou školu,“ uvedla na začátek programu ředitelka Filmovky Radana Korená.

V Respekt stanu dostali v rámci panelové diskuse prostor zástupci významných tuzemských filmových festivalů, které tato situace výrazně zasáhla: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlavaZLÍN FILM FESTIVALFebiofestAniFilmAcademia Film OlomoucJeden svět / One WorldFinále Plzeň a Kino Na Granicy / Kino Na Hranici.

Videozáznam diskuse je k dispozici na našem Facebooku.

Musíme si pomáhat

Koronavirus zásadně ovlivnil festivalový provoz i podobu jednotlivých akcí. Dochází k jejich rušení či přesouvání, někteří volí alternativní online cestu, která se z nouzového řešení může do budoucna stát novou formou festivalu. Jak čelit vzniklé situaci a udržet si kontakt s publikem? 👐V Respekt stanu dostali v rámci panelové diskuse prostor zástupci významných tuzemských filmových festivalů, které tato situace výrazně zasáhla: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, ZLÍN FILM FESTIVAL, Febiofest, AniFilm, Academia Film Olomouc, Jeden svět / One World, Finále Plzeň a Kino Na Granicy / Kino Na Hranici.

Zveřejnil(a) Letní filmová škola Uherské Hradiště dne Středa 12. srpna 2020

Celou fotogalerii z 46. LFŠ si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště, všechny barvy filmu zazáří během 7.–12. srpna 2020.

#lfs2020 💙