Letní filmová škola spolu s Českou tiskovou kanceláří (ČTK) představuje Četkast na Filmovce. Mluvíme o Filmovce, představujeme festivalové hosty, a to nejen ty filmové. Podcast připravuje ČTK spolu se studenty.

„Četkast je podcast poměrně nový, ČTK jej začala tvořit letos na jaře jako výběr zajímavostí ze svého zpravodajského servisu. V rámci workshopu pro studenty, který na LFŠ povedeme, jsme se rozhodli připravovat i podcastové rozhovory, což naše agentura dosud touto formou nedělala. Letní filmová škola bude tedy tak trochu školou i pro nás,“ říká Radka Matesová Marková, šéfredaktorka zpravodajství ČTK. Workshop pro osm studentů povede společně s šéfeditorem zpravodajství Zdeňkem Fučíkem a šéfredaktorem Fotobanky ČTK Petrem Mlchem. Studenti se budou podílet na tvorbě festivalových Filmových listů a dalších informačních kanálů LFŠ.

V prvním dílu Iva Hejlíčková a Jan Jílek mluví o jedinečnosti Filmovky. Čím je LFŠ pro naše programové ředitele a v čem spočívá její kouzlo? Iva Hejlíčková a Jan Jílek mluví o tom, jak se seznámili s Filmovkou a v čem je festival v Uherském Hradišti specifický.

Četkast na Filmovce je možné přehrát níže nebo prostřednictvím Apple Podcasts, Lectonu, SoundCloudu a Spotify.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště, všechny barvy filmu zazáří během 7.–12. srpna 2020.

#lfs2020 💙