Ve středu 1. července proběhla v Americkém centru v Praze první tisková konference festivalu 46. Letní filmová škola Uherské Hradiště. Během odpoledne jsme odhalili program, oznámili novinky včetně nového hlavního partnera investiční společnosti Redside a spustili jsme prodej akreditací.

Představení festivalu Radanou Korenou, ředitelkou festivalu, Ivou Hejlíčkovou a Janem Jílkem, programovými řediteli, Silvií Suchnovou, marketingovou ředitelkou, a Jaroslavem Sedláčkem, dramaturgem, je ze záznamu dostupné na tomto odkazu. Hostem byl Slávek Horák, který v Uherském Hradišti uvede film Havel ve festivalové premiéře. Během konference promluvil za Redside také Michal Zachar. Vedle generálního partnera České televize, za hlavní mediální partnery, mezi něž dále patří Respekt, promluvila za Český rozhlas Jaroslava Haladová o doprovodném programu ČRo Vltava, ČRo Wave a Můj Rozhlas a za ČTK Radka Marková o doprovodném programu, výstavě a Letní škole ČTK.

Od pátečního poledne po celých šest dnů až do středeční noci se na vás těšíme na Filmovce. Z hostů přijedou Hanna Schygullová, Krystyna Zachwatowicz-Wajdová, Vladimír Körner anebo Bohdan Karásek. Z programových sekcí jsme nově představili Retrospektivu Andrzeje Wajdy, Neznámého vojína Dannyho Kaye, Příběh jednoho filmu: Řím, otevřené město, Východní přísliby, FAMU History 2: Svobodná nová vlna anebo české a slovenské novinky (Havel). Program je přehledně k dispozici zde. Představili jsme také znělku, která nás bude na Filmovce provázet.

Děkujeme Americkému velvyslanectví za poskytnutí prostorů pro uspořádání tiskové konference a ČTK za online přenos. Denní program zveřejňujeme v půlce července. Další tisková konference se uskuteční v pátek 7. srpna v Uherském Hradišti.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště, všechny barvy filmu zazáří během 7.–12. srpna 2020.

#lfs2020 💙

Foto: Jakub Hněvkovský