Vážení návštěvníci, milí přátelé,

za celý náš organizační tým vám děkuji za návštěvu letošní Filmovky, za vaši věrnost a odvahu, s jakou jste se rozhodli do Hradiště přijet, všem strachům a mediální panice navzdory.

Díky vám jsme realizovali Filmovku, která byla v celé její novodobé historii nejúspěšnější a zároveň v průběhu konání nejklidnější. Bylo to dáno do velké míry tím, že jsme všichni prožívali velikou vděčnost za to, že jsme se mohli sejít a společně prožívat, setkávat se, sdílet a navzájem se inspirovat. Víme, že to mělo velký smysl nejen pro nás, ale také pro další organizátory kulturních akcí po celé ČR, kterým jsme dodali sílu a odvahu pro to, aby hledali cesty, jak své akce uskutečnit.

Dnes již můžeme říci, že jsme společně vytvořili něco výjimečného. Festival se zapíše do kulturních dějin letošního roku jako nečekaný zázrak, který navštívilo 5 000 akreditovaných návštěvníků s výsledným počtem tři pozitivní na koronavirus (dle dat Krajských hygienických stanic dva bezpříznakoví, jeden s lehkou virózou). Tento výsledek jen potvrzuje to, co už víme dávno: dobrá nálada, otevřené srdce, slunce, inspirace, přátelé a čerstvý vzduch je ta nejlepší medicína na všechno.

A tak vám ze srdce přeji, abyste i v následujících měsících měli mnoho možností kultivovat dál své nitro i tělo krásou a uměním na mnoha zajímavých místech v ČR (pokud jste nestihli na LFŠ náš nový, na Oscara nominovaný film Corpus Christi, tak si jej nenechejte ujít od 24. 9. v některém z filmových klubů či v dobrých kinech), abyste byli vnitřně silní a ustáli vnější i vnitřní tlaky s klidem a vírou, že společně můžeme zvládnout vše.

Pevné zdraví vám všem a už teď se těšíme na setkání na 47. LFŠ v Uherském Hradišti!

Srdečně a s úctou
Radana Korená
ředitelka festivalu

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště. Všechny barvy filmu zářily během 7.–12. srpna 2020.

#lfs2020 💙