Pondělí 10. srpna patří Asociaci českých filmových klubů, pořadateli festivalu. Během dne v Uherském Hradišti představí svou činnost zástupci filmových klubů. Letní filmová škola udělí Výroční cenu AČFK klubistovi Radku Pernicovi, a to za příkladné vedení kin Panorama v Boskovicích a Scala Brno. Cenu předá zástupce společnosti Redside.

Pondělní tisková konference, které se vedle vedení festivalu účastnili také Petr Vlček, Rafał Syska a Jolanta Dygoś, je ke zhlédnutí ze záznamu.

Návštěvníci Filmovky prostřednictvím sekce LFŠ uvádí počtvrté pomohou vybrat film, který následně vyšle Asociace českých filmových klubů do kin. „Cílem sekce LFŠ uvádí je win-win situace: diváci na Filmovce uvidí trio nových filmů, vyberou ten, který AČFK pošle do kin a dozví se tak, že existuje distribuce AČFK. Vítězný film pak bude v kinech obrandován Letní filmovou školou a připomene divákům jejich oblíbený festival,” uvádí programový ředitel Jan Jílek. Tentokrát diváci rozhodnou mezi snímky Úplně normální rodina (2019), Helmut Newton: Nestoudná krása (2020) a Malířka a zloděj (2020). Vítěz půjde do kin na začátku příštího roku.

Na podzim, konkrétně 24. 9., se do kin dostane původně na jaro plánovaný film Corpus Christi (2019) režiséra Jana Komasy nominovaný na Oscara. AČFK vyšle do kin také film Gogo (2020) v rámci projektu Do kina! Příběh nejstarší školačky na světě, 94leté Keňanky, má premiéru naplánovanou na 24. listopadu.

V úterý 11. srpna obdrží Výroční cenu AČFK Hanna Schygullová, která se kvůli zdravotním problémům z účasti na letošním ročníku bohužel omluvila. Plánovaný Cinekoncert, který kombinuje zpěv a autorské krátké filmy Hanny Schygullové s hudebním doprovodem Etty Scollové, nakonec proběhne v komornější verzi a cenu za svou kolegyni převezme Etta Scollová. 

Celou fotogalerii z 46. LFŠ si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště, všechny barvy filmu zazáří během 7.–12. srpna 2020.

#lfs2020 💙