46. ročník Letní filmové školy se nesl ve znamení spolupráce. Filmovka v tomto duchu pokračuje v přípravách dalšího ročníku, během něhož vystoupí také několik hudebních skupin, které předtím zahrají na festivalu Hradecký slunovrat. Naopak Filmovka pro hudební festival v Hradci nad Moravicí zaštítí doprovodný filmový program.

„Mám velkou radost, že jsme s přáteli z festivalu Hradecký slunovrat navázali blízkou spolupráci. Věříme, že od příštího roku obohatíme obě naše akce svými zkušenostmi i nadšením pro to, co tvoříme. Pro Hradecký slunovrat chceme nachystat doprovodný filmový program, a naopak zase na Letní filmové škole v rámci doprovodného hudebního programu představíme kapely z Welcome scény. Spolupráce a vzájemná podpora je nám i organizátorům hradeckého festivalu blízká, a tak se na všechno, co společně vytvoříme, skutečně nesmírně těším,” říká Radana Korená, ředitelka Filmovky.

Welcome scéna festivalu Hradecký slunovrat nabízí příležitost pro české i zahraniční skupiny prezentovat svou tvorbu s cílem objevovat začínající i déle působící interprety napříč žánry.

„Naší snahou je zejména seznámit s tvorbou vybraných kapel na Welcome scénu pokud možno co jak nejvíce posluchačů, hudebních publicistů ale také dramaturgů jiných kulturních akcí a festivalů,” říká Ondřej Oborný za Hradecký slunovrat. „Toto se netýká jen přítomných hostů a návštěvníků přímo na festivalu Hradecký slunovrat, ale kapely se v různých formách snažíme propagovat a jinak podporovat i po skončení festivalu.“

Filmovka se tak připojuje k Boskovicím (festivalu pro židovskou čtvrť), Freedomfestu nebo Polským dnům v Ostravě, kteří vybrané kapely představí v rámci svého programu. Více informací k přihlášce do konkurzu, který trvá do 31. prosince 2020, zprostředkovává stránka Hradeckého slunovratu.
47. Letní filmová škola Uherské Hradiště začne 23. července 2021.