Koncerty

Redside zónu Kolejní nádvoří rozezní nezapomenutelný hudební projev Ivy Bittové se skupinou Čikori či projekt Hrubá Hudba, spojující jazzovou kapelu Lesní zvěř a Horňáckou muziku Petra Mičky. Zlevněné vstupenky můžete koupit již teď v akreditačním systému Moje LFŠ. Během Filmovky pak také ve Festivalovém centru před kinem Hvězda.

Letos je veškerý program přístupný pouze na základě akreditace nebo předem zakoupené vstupenky.

Podmínky zakoupení zlevněné vstupenky a bližší informace k akreditacím najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Iva Bittová + Čikori

Sobota 8. 8. / 20:30 / Redside zóna Kolejní nádvoří
390 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
290 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény se spojila s akustickým uskupením Čikori. Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová je originální královnou české avantgardy, která boří hranice mezi jednotlivými žánry a úspěšně se prosazuje i na mezinárodní scéně.

Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky

Sobota 8. 8. / 21:00 / Dětský/literární stan 
zdarma pro akreditované
Hudební projev a repertoár kapely vychází především z tradice hudební kultury Horňácka a navazuje na ni v co možná nejpravdivější podobě. Mimo tradičních folklorních a folkloristických příležitostí se muzika účastní nejrůznějších hudebních projektů.

Golden Spine

Neděle 9. 8. / 20:00 / Kino Hvězda (kopule) 
150 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Projekt jogínky a hudebnice Andrei Knotkové Golden Spine je inspirovaný jejími návštěvami Indie. Vznikl zhudebněním védských manter, na němž se podílel i její partner, lídr kapely Please the Trees Václav Havelka. Výsledkem je hudba směřující ke koncentraci a propojení, hudba, která zve lidi dohromady a upevňuje víru, že svět je dobré místo.

Cimbálová muzika Vinár

Neděle 9. 8. / 21:00 / Dětský/literární stan 
zdarma pro akreditované
Cimbálová muzika Vinár vznikla na počátku tohoto milénia převážně z bývalých členů cimbálové muziky folklórního souboru Vlčnovjan. Při besedách u cimbálu se nechávají inspirovat okamžitou náladou publika a přáním svých posluchačů. Tak co si zazpíváme?

Hrubá Hudba

Pondělí 10. 8. / 20:30 / Redside zóna Kolejní nádvoří
200 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Hrubá Hudba je společný koncertní projekt nu-jazzové kapely Lesní zvěř, jejího frontmana Jiřího Hradila a Horňácké muziky Petra Mičky. Koncerty Hrubé Hudby tak přináší originální prolínání na první pohled rozdílných hudebních světů, které v moravském hudebním prostředí dosud nemá obdoby.

Lidová píseň tradičně i netradičně

Úterý 11. 8. / 19:00 / Park Rochus 
Vstupné na místě: 80 Kč / 60 Kč (dítě, student, důchodce, akreditace)
Lidová píseň má mnoho podob. Utváří ji prostředí i interpret. Její usedlou podobu se svými regionálními obměnami si představíme prostřednictvím tradičního hudebního nástroje, který se v Čechách nazývá dudy, na Moravě gajdy.
Před začátkem pořadu si mohou návštěvníci prohlédnout skanzen, ochutnat pochoutky tradiční gastronomie a víno z Vinařství Medek.

Cimbálová muzika Pozdní sběr

Úterý 11. 8. / 21:00 / Dětský/literární stan  
zdarma pro akreditované
Cimbálová muzika Pozdní sběr vznikla v roce 2001 v Uherském Hradišti po rozchodu muzikantů kudlovské Lúčky. Většina členů Pozdního sběru jsou zkušení hudebníci, kteří hráli a doposud hrají ve zvučných kapelách Uherskohradišťska.

Prago Union

Středa 12. 8. / 20:30 / Redside zóna Kolejní nádvoří
200 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Prago Union je pražská hiphopová skupina. Založili ji roku 2002 dva bývalí členové legendární skupiny Chaozz – rapper Kato a DJ Skupla. Díky originalitě svého repertoáru si našli početnou fanouškovskou základnu. V listopadu 2019 vydali nové album Perpetuum promile, které přivezou i na Filmovku.

Cimbálová muzika Kremlor

Středa 12. 8. / 21:00 / Dětský/literární stan  
zdarma pro akreditované
Paní hudba – hlavně ta slovácká – je má ráda, vybrala si je, spletla jejich osudy… A přestože má každý z nich jinou domovskou, toto je svátek, toto je folklor, folklor vášnivý, bezprostřední, vždy nový, nevyzpytatelný, folklor úlet, trochu punk…..Toto je Kremlor!

Radio Wave v Míru: Opak Dissu

Středa 12. 8. / 22:00 / Klub Mír (sál) 
zdarma pro akreditované
Kolenačela team since 2015. Když není banda v trapu na Žižkově, jezdí po klubech se svejma bangerama, dropujou tune & kalorie. Jarda je Mainstream killa, DDD Chain je spoko a inhal má, Blurej veze Guarana power a Casablanka svý one&only mud riddimy. Dojdi na rave, poznáš hradec a možná dojde i Young Jeff aka Lvíše.
Po skončení pokračují na baru DJs Casablanka a Kewu.