Divadlo

Tentokrát nikoli v Divadelním stanu, ale v Redside zóně Kolejní nádvoří vás čeká čtveřice představení, například vystoupení improvizační skupiny Simony Babčákové NO A! či představení Divadla Kampa věnované osobnosti Edith Piaf.

Zlevněné vstupenky můžete koupit již teď v akreditačním systému Moje LFŠ. Během Filmovky pak také ve Festivalovém centru před kinem Hvězda.

Letos je veškerý program přístupný pouze na základě akreditace nebo předem zakoupené vstupenky.

Podmínky zakoupení zlevněné vstupenky a bližší informace k akreditacím najdete v sekci Nejčastější dotazy.

Divadlo NaHraně: Brutál

Pátek 7. 8. / 20:30 / Redside zóna Kolejní nádvoří
200 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Davey. Alan. Paul. Žijí. Sní. Umírají. Tři muži a jedna počítačová hra, která obrátila jejich životy naruby. Strhující hra o nedosažitelnosti synovsko-otcovské lásky, síle fantazie a temnotě v nás. Kolik něhy a odcizení skrýváme ve své vlastní virtuální realitě?

30 dní

Sobota 8. 8. / 16:00 / Smetanovy sady
Co musí cizinec překonat, než získá povolení k pobytu v ČR? Kolik papírů už poslal na Ministerstvo vnitra? A jak se vyrovnává s vědomím, že člověk rozhodující o jeho osudu se s ním ze zákona nesmí setkat?
Zážitková hra, při které je divákovi simulován proces žádání o vízum. V průběhu své snahy prochází jednotlivými fázemi a seznamuje se s autentickými příběhy reálných žadatelů. Papír jako symbol byrokracie, prodloužené ruky státu, která ztratila cit v prstech.
Po skončení představení zveme k diskuzi s autorkami a odborníky na migrační politiku.

CreWcollective: Moving Orchestra

Neděle 9. 8. / 14:00 / Smetanovy sady
(sraz před hlavním vchodem kina Hvězda)
Představení, které obydluje tancem a hudbou nejrůznější používané nebo nepoužívané prostory, venkovní i vnitřní, industriální, historické, architektonicky zajímavé či úplně zapomenuté. Tentokrát Vás provedeme Smetanovými sady až k vernisáži fotografií Karla Cudlína: Izrael ve Slováckém muzeu.

Divadlo Sweet Dreams: Likvidátor

Neděle 9. 8. / 18:00 / Redside zóna Kolejní nádvoří
100 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
50 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Jak se stát z mládence mužem? Co vše je třeba zlikvidovat? Pravdu, nebo sen? Inscenace Likvidátor, která se pohybuje na pomezí mezi monodramatem a stand-upem, vznikla z improvizací na téma lucidní snění.

Simona Babčáková a kol.: NO A!

Neděle 9. 8. / 20:30 / Redside zóna Kolejní nádvoří
200 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Improvizační skupina NO A! je divákům Filmovky již dobře známá. Vznikla jako výsledek experimentů v Laboratoři Simony Babčákové. Inscenace jsou volnou improvizací a vznikají až přímo před diváky.

Divadlo Kampa: Edith Piaf: Dnes nechci spát sama

Úterý 11. 8. / 19:00 / Redside zóna Kolejní nádvoří
200 Kč (bez akreditace přes Moje LFŠ)
100 Kč (s akreditací přes Moje LFŠ)
Každá její píseň byla příběhem, za kterým je ukrytá bolestná zkušenost, prožitek, emoce. Proč zpívala tak, jak zpívala, a proč byl její život tak rozporuplný? Její sláva dosáhla vesmírných výšin, přitom ale upadala do tragické sebedestrukce. Byla by bez svých pádů vůbec tak geniální zpěvačkou?